Odběr novinek:

DAR NA SOCHU JANA KAŠPARA

V březnu roku 2016 schválilo Zastupitelstvo města Pardubice umístění figurálního pomníku zakladatele české aviatiky Jana Kašpara na třídě Míru v Pardubicích v místě bývalého hotelu Veselka, kde se Jan Kašpar narodil.

Rodina Jana Kašpara a neziskové společnosti připomínající odkaz prvního českého aviatika přivítaly rozhodnutí zastupitelů a děkují městu Pardubice. Zároveň vyzvaly všechny občany města Pardubic, patrioty, společnosti, živnostníky a příznivce české aviatiky, aby podpořili tento krok věnováním DARU NA SOCHU ING. JANA KAŠPARA.

Sochu Ing. Jana Kašpara pardubičtí občané už na třídě Míru, v místě bývalého hotelu Veselka, kde se Jan Kašpar narodil, už přivítali. Stalo se tak 16. ledna 2017. Kontaktní sochu Ing. Jana Kašpara veřejnost přivítala s nadšením.

Projekt Dar na sochu Ing. Jana Kašpara však stále pokračuje, a to až do Aviatické pouti konané 3. a 4. června 2017.

Přispět lze na číslo účtu 274863129/0300 nebo na kontaktních místech v knihkupectví MOZAIKA na pardubickém hlavním nádraží a v Klenotnictví Lejhanec na třídě Míru v Pardubicích.

Děkujeme.

Prvními donátory se stali primátor Statutárního města Pardubic Martin Charvát, který na sochu Jana Kašpara věnoval finanční dar ve výši 50.000,- Kč a člen městského zastupitelstva Miroslav Rubeš. Jeho dar je ve výši 12.000,- Kč.

V případě zájmu o dar či o další informace nás kontaktujte na telefonním čísle: 774 147 306.